Białe logo

Zwalczanie prusaków Wrocław

Prusaki i karaluchy swoją obecnością wprowadzają do pomieszczeń groźne choroby. Roznoszą chorobotwórcze drobnoustroje takie jak: cholera, dżuma, gruźlica, których może być, aż 80! Mogą roznosić pleśnie, bakterie.

Karaluchy i prusaki przebywają w pobliżu ludzi, ponieważ chcą mieć stały dostęp do jedzenia. Głównie żywią się resztkami, okruchami oraz tym, co znajdą w naszych szafkach. Bezpośredni kontakt prusaka, karalucha z naszą żywnością, może oznaczać jej zanieczyszczenie.

Jak pozbyć się prusaków?

Domowe sposoby ich zwalczania, przeważnie kończą się fiaskiem. Prusaki i karaluchy uwielbiają chować się w zakamarkach. Wiąże się to z faktem, że nie wszystkie wychodzą z kryjówek. Środki chemiczne zakupione w sklepie, niestety spowodują jedynie pozbycie się części niechcianych gości. Najlepszym rozwiązaniem, na pozbycie się ich to, zlecenie rozwiązania problemu profesjonalnej firmie DDD z długoletnim doświadczeniem (prusaki zwalczamy od 1996 roku).

Dowiedz się więcej o dezynsekcji, odpluskwianiu, zwalczaniu prusaków i karaluchów tutaj.

Prusak

Prusaki to insekty, które dość często pojawiają się w domach i mieszkaniach – zazwyczaj wędrując przez kanalizację. Na szczęście istnieją sposoby na to, by je odstraszyć — szczególnie kiedy są to pojedyncze przypadki. Kiedy jednak zauważy się plagę prusaków, niezbędne mogą stać się profesjonalne działania dezynsekcyjne.

Domowe sposoby na prusaki

Tym, co odstrasza te insekty, są konkretne bodźce awersyjne, które w związku z tym warto wykorzystywać w swoich domach. Wśród tego, czego unikają prusaki, wymienić można:

Warto także dodać, że prusaki nie lubią zimna (warto więc często wietrzyć mieszkanie), a także światła (w ostateczności rozwiązaniem jest więc zostawianie nocą włączonego oświetlenia w kuchni i łazience). Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że wszystkie te bodźce awersyjne nie zabijają prusaków, ale je po prostu odstraszają.

Profesjonalne zwalczanie prusaków — na czym się ono opiera?

Częste (nawet codzienne) wizyty i to dużej ilości tych insektów, stają się już jednak dużym problemem, z którym raczej nie da się poradzić sobie domowymi sposobami. Rozwiązaniem sytuacji jest natomiast skorzystanie z usług firmy DDD, która przy pomocy odpowiedniej dezynsekcji doprowadzi do zwalczenia tych insektów. Bardzo ważne będzie tutaj objęcie działaniami owadobójczymi całego domu. Istotne jest też to, że kiedy prusaki pojawią się w bloku, to w dezynsekcji powinny uczestniczyć wszystkie mieszkania (bo insekty te przemieszczają się po kanalizacji). Tak więc nawet bardzo skuteczne działania firmy DDD w jednym mieszkaniu nie zapobiegną powrotowi prusaków — ważne jest współdziałanie wszystkich mieszkańców.