Na czym polega ozonowanie? | Zastosowanie ozonowania | Gdzie Nasta FHU pracuje? | Ciekawostki

Dezynfekcja z wykorzystaniem ozonu nie wymaga zastosowania żadnych środków chemicznych, dlatego może być przeprowadzana bez przeszkód, w miejscach takich jak: szkoły, przedszkola, żłobki i inne obiekty przebywania dzieci, mieszkania, biura, budynki instytucjonalne, samochody, hotele, lokale gastronomiczne, budynki gospodarcze w rolnictwie itp. Ozon (tritlen) jako alotropowa odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek posiada silne własności aseptyczne i toksyczne. Stanowi najskuteczniejszy spośród znanych środków dezynfekujących (jest około 50-krotnie bardziej skuteczny niż chlor). Ozonowanie jest metodą skuteczną i ekologiczną. Zapewnia czystość mikrobiologiczną oraz sterylność, a także eliminuje przykre zapachy.

Jak działa ozon?

Ozon bywa nazywany „aktywnym tlenem”. W przeciwieństwie do tlenu, którym oddychamy, zawiera trzy atomy tlenu zamiast dwóch. Jego działanie polega na gwałtownym utlenianiu zanieczyszczeń, z którymi wchodzi w reakcję. Swą aktywność chemiczną tritlen zawdzięcza właśnie trzeciemu atomowi tlenu. Podczas reakcji z bakteriami, wirusami, grzybami, zapachem czy pleśnią „aktywny tlen” powoduje ich rozpad na mniej złożone i nieszkodliwe cząsteczki. Po reakcji tritlen rozpada się z powrotem do tlenu, stając się całkowicie obojętny dla środowiska.

W FHU Nasta we Wrocławiu oferujemy profesjonalne ozonowanie z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń.

Zakres zastosowania

  • usuwanie zapachów. Ozonowanie jest doskonałym sposobem na odświeżenie wszelkich pomieszczeń, w tym zakładów, warsztatów, biur, magazynów, a także lokali gastronomicznych – smażalni, barów itp. Metoda eliminuje wszelkie, trudne do usunięcia zapachy.
  • czyszczenie wentylacji i klimatyzacji. To bezpieczna i skuteczna metoda na zwalczenie pleśni i grzybów rozwijających się w kanałach nawiewnych w systemach wentylacji i klimatyzacji. Oczyszczanie zaleca się przeprowadzać raz na trzy lata w przypadku wentylacji i raz na dwa w przypadku klimatyzacji.
  • sterylizacja mieszkań. Zalecana w przypadku dezynfekcji, a także wyeliminowania alergenów i chorobotwórczych drobnoustrojów. Metoda skutecznie odświeża meble tapicerowane, wykładziny i inne tkaniny użytkowe.
  • odświeżanie miejsc. Ozon pozwoli wyeliminować m.in. swąd spalenizny po pożarze, zapach wilgoci po zalaniu czy farb i lakierów po pracach remontowych.
  • dezynfekcja pojazdów.

Oprócz kanałów wentylacji i klimatyzacji, ozonowanie pojazdu pozwoli pozbyć się przykrych zapachów z tapicerki. W aucie przestanie pachnieć tytoniem, zwierzętami czy przewożonymi artykułami.

Gdzie pracujemy

Zabieg przeprowadzamy między innymi w: żłobkach, przedszkolach, szkołach, mieszkaniach, biurach i instytucjach, samochodach, hotelach, restauracjach, ośrodkach wypoczynkowych, rolnictwie. Pozbycie się chorobotwórczych drobnoustrojów, szkodliwej pleśni czy alergenów korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach. Stosowane w przypadku systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych przyczynia się do poprawy ich wydajności. Metoda jest w pełni bezpieczna dla ludzi i środowiska naturalnego. Może być stosowana wszędzie tam, gdzie użycie silnych substancji chemicznych jest niewskazane. Zapraszamy do kontaktu klientów z Wrocławia i okolic.

Czy wiesz, że...

Ozon powstaje naturalnie w środowisku, podczas wyładowań elektrycznych (uderzenie pioruna) oraz wskutek reakcji fotochemicznej wywołanej przez promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce (warstwa ozonowa ponad atmosferą ziemską). Sztucznie gaz ten pozyskuje się za pomocą promieni ultrafioletowych i wyładowań koronowych.


PROBLEM Z INSEKTAMI?

Zadzwoń po nas

+48 603 927 490


SZROTÓWEK KASZTANOWCOWIACZEK

(Cameraria ohridella) - jest motylem z rodziny kibitnikowatych. Szkodnik kasztanowców. Szrotówek niszczy kasztanowce białe zwane popularnie kasztanami, ale może też żerować na kasztanowcu czerwonym i żółtym.
Może również rozwijać się na jaworze, klonie pospolitym, na których przechodzi pełny rozwój do postaci doskonałej. Obserwuje się przypadki składania jaj na lipach, jednak na tych drzewach do rozwoju nie dochodzi.

Dowiedz się więcej o DDD