Białe logo

Ozonowanie Wrocław

Dezynfekcja z wykorzystaniem ozonu nie wymaga zastosowania żadnych środków chemicznych, dlatego może być przeprowadzana bez przeszkód, w miejscach takich jak: szkoły, przedszkola, żłobki i inne obiekty przebywania dzieci, mieszkania, biura, budynki instytucjonalne, samochody, hotele, lokale gastronomiczne, budynki gospodarcze w rolnictwie itp. Ozon (tritlen) jako alotropowa odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek posiada silne własności aseptyczne i toksyczne. Stanowi najskuteczniejszy spośród znanych środków dezynfekujących (jest około 50-krotnie bardziej skuteczny niż chlor). Ozonowanie jest metodą skuteczną i ekologiczną. Zapewnia czystość mikrobiologiczną oraz sterylność, a także eliminuje przykre zapachy.

Jak działa ozon?

Ozon bywa nazywany „aktywnym tlenem”. W przeciwieństwie do tlenu, którym oddychamy, zawiera trzy atomy tlenu zamiast dwóch. Jego działanie polega na gwałtownym utlenianiu zanieczyszczeń, z którymi wchodzi w reakcję. Swą aktywność chemiczną tritlen zawdzięcza właśnie trzeciemu atomowi tlenu. Podczas reakcji z bakteriami, wirusami, grzybami, zapachem czy pleśnią „aktywny tlen” powoduje ich rozpad na mniej złożone i nieszkodliwe cząsteczki. Po reakcji tritlen rozpada się z powrotem do tlenu, stając się całkowicie obojętny dla środowiska.

W Nasta F.H.U. we Wrocławiu oferujemy profesjonalne ozonowanie z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń.

Zakres zastosowania ozonowania:

Gdzie wykonujemy usługę ozonowania?

Zabieg przeprowadzamy między innymi w: żłobkach, przedszkolach, szkołach, mieszkaniach, biurach i instytucjach, samochodach, hotelach, restauracjach, ośrodkach wypoczynkowych, rolnictwie. Pozbycie się chorobotwórczych drobnoustrojów, szkodliwej pleśni czy alergenów korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach. Stosowane w przypadku systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych przyczynia się do poprawy ich wydajności. Metoda jest w pełni bezpieczna dla ludzi i środowiska naturalnego. Może być stosowana wszędzie tam, gdzie użycie silnych substancji chemicznych jest niewskazane. Zapraszamy do kontaktu klientów z Wrocławia i okolic.

Czy wiesz, że…

Ozon powstaje naturalnie w środowisku, podczas wyładowań elektrycznych (uderzenie pioruna) oraz wskutek reakcji fotochemicznej wywołanej przez promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce (warstwa ozonowa ponad atmosferą ziemską). Sztucznie gaz ten pozyskuje się za pomocą promieni ultrafioletowych i wyładowań koronowych.