Białe logo

Zwalczanie kun Wrocław

Profesjonalne i skuteczne zwalczanie kun, odławianie oraz tępienie na ternie Wrocławia i Dolnego Śląska. Niestety na tę chwilę nie oferujemy usługi zwalczania kun.

Kuny to jedne z najbardziej uporczywych drapieżników dla hodowców (zwłaszcza hodowle kur, gołębi i bażantów). Kuny są bardzo aktywne nocą, napadają wtedy na gołębniki, niszczą poddasza domów. W przeciągu ostatnich lat obserwuje się wzrost populacji tych szkodników, najczęściej zajmują poddasza i stodoły. Dzięki smukłej sylwetce są w stanie przeniknąć przez każdą szczelinę. Dzięki ostrym pazurom bez problemu potrafią wspiąć się po ścianie na dach.

Odławianie kun domowych

Najskuteczniejszą metodą walki z tymi szkodnikami jest ich schwytanie i wywiezienie do lasu. Często stosowane są specjalistyczne pułapki żywołowne. Odpowiednia budowa, system zapadek i przynęta pozwalają na łatwe schwytanie kuny i niewyrządzenie jej krzywdy. Profilaktycznym sposobem na kuny domowe jest ich odstraszanie za pomocą odstraszacza, te warto zakładać pod maską silnika samochodu. Kuny niszczą samochody i chętnie przebywają w ciepłych miejscach, a ciepły silnik jest dla nich łakomym kąskiem. Możemy mieć wtedy pewność, że dobiorą się do kabli i przewodów, narażając na dodatkowe koszty. Jeśli jednak zadomowiły się już na dobre, wtedy nie obejdzie się bez tzw. gwałtownej spady.

Eliminacja Kun Wrocław

Należy pamiętać, że w Polsce są pod ochroną i nie wolno ich krzywdzić, a tym bardziej polować na nie z bronią. Zleć profesjonalnej firmie DDD zwalczanie kuny, która w humanitarny sposób pozbędzie się problemu.

Zniszczony samochód przez kunę